Aktualności

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Os priorytetowa I – Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce, działanie 1.2 -Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów: Projekty badawczo-rozwojowe, dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Nabór wniosków w ramach powyższego konkursu rozpocznie się 29 maja a zamknięcie naboru wniosków nastąpi 31 sierpnia 2017 roku.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie?

W ramach powyższego konkursu można otrzymać granty na wsparcie obejmujące fazę badań przemysłowych, prac rozwojowych, maksymalne do etapu pierwszej produkcji – cały proces powstania innowacji lub jego wybrane elementy. Pierwsza produkcja oznacza wdrożenie przemysłowe odnoszące się do zwiększenia skali obiektów pilotażowych lub do pierwszych w swoim rodzaju urządzeń i obiektów, obejmujących kroki następujące po uruchomieniu linii pilotażowej, w ramach której zawarta jest faza testowania, lecz nie produkcja masowa lub działalność handlowa. Natomiast produkty powstałe w ramach fazy testowania nie powinny stanowić asortymentu oferty, która podlega komercyjnej sprzedaży w ramach oferty handlowej wnioskodawcy.

Ponadto wsparciem może zostać objęte także rozwój technologii, która nie została jeszcze skomercjalizowana i wykorzystana w działalności gospodarczej, przy czym finansowanie obejmie w szczególność koszty prowadzenia kolejnych etapów prac badawczo-rozwojowych uzupełniających lub dostosowujących technologię do specyfiki przedsiębiorstwa.

Można otrzymać granty na wynajem infrastruktury badawczej lub amortyzację infrastruktury badawczej beneficjenta, niezbędnej do przeprowadzenia zaplanowanych prac badawczo-rozwojowych.

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

W ramach powyższego działania, podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie projektów są mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne przyjmujące formę konsorcjum naukowego lub partnerstwa.

 

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi: 250 tys. PLN.

 

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi: 5 mln PLN.

 

Maksymalny poziom dofinansowania projektu:

 

A) mikroprzedsiębiorstwo oraz małe przedsiębiorstwo:

- 80% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych.

- 60% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku prac rozwojowych.

B) średnie przedsiębiorstwo:

- 75% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych.

- 50% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych.

C) duże przedsiębiorstwo:

- 65% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych.

- 40% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przypadku badań przemysłowych.

 

Firma Grantus Sp. z o.o. oferuje klientom wsparcie w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie.

Zapraszamy do kontaktu.